تشویق آموزش جمعیت جوانان خوزستان آسیب های اجتماعی

تشویق: آموزش جمعیت جوانان خوزستان آسیب های اجتماعی تشکیل شورای راهبردی جوانان جمعیت هلال احمر استان خوزستان

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری «هفت» در دوره افخمی همه چیز را تخریب کرد! / محمود گبرلو

محمود گبرلو در یک نشست خبری راجع به برنامه «شب های شفاهی» صحبت کرد و از «هفت» با اجرای افخمی گفت که باعث تخریب سینمای کشور عزیزمان ایران شد.

«هفت» در دوره افخمی همه چیز را تخریب کرد! / محمود گبرلو

محمود گبرلو: «هفت» در دوره افخمی همه چیز را تخریب کرد!

عبارات مهم : سینما

محمود گبرلو در یک نشست خبری راجع به برنامه «شب های شفاهی» صحبت کرد و از «هفت» با اجرای افخمی گفت که باعث تخریب سینمای کشور عزیزمان ایران شد.

به گزارش بانی فیلم، محمود گبرلو مجری و کارشناس اسبق برنامه «هفت» در یک نشست خبری به توضیح برنامه «شب های شفاهی» که آن را جهت شبکه شما تدارک دیده هست، گفت: من به شبکه شما و علی دارابی معاون امور استان ها پیشنهاد دادم که با نگاه تازه به سینما این برنامه را راه بیندازیم که در وهله اول یک مجله فرهنگی و هنری هست. البته ما این مجله را با سینما شروع می کنیم و به تدریج به حوزه های دیگر می پردازیم.

«هفت» در دوره افخمی همه چیز را تخریب کرد! / محمود گبرلو

گبرلو با اشاره به اینکه این برنامه در ایام سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر فعالیت خواهد داشت، عنوان کرد: در دوران جشنواره فیلم فجر برنامه خواهیم داشت که تعداد شب های برگزاری برنامه به تعامل با مدیران بازمی گردد و حتی اگر امکان داشته باشد در جشنواره تئاتر و موسیقی هم برنامه را روی آنتن می بریم. ما به بررسی مسایل روز سینما می پردازیم و دنبال مباحث تعیین شده است از قبل نیستیم.

وی با اشاره به رویکرد خود در برنامه «هفت» اظهار کرد: حضور من در «هفت» در دورانی شروع شد که منتقدان بسیاری داشت و حتی خود سینماگران هم مخالف این برنامه بودند. در مقطعی که من به «هفت» آمدم منتقدانی از جریان های متفاوت با «هفت» قهر کرده بودند و ۲۴ جریان سینمایی به ضرغامی خبر دادند که «هفت» دیگر پخش نشود. در آن مقطع من به سینماگران خبر دادم و خواستم سینماگران و تلویزیونی ها و هم جریان های سیاسی با هم وحدت داشته باشند بنابراین سراغ افرادی مثل علیرضا پناهیان، ابراهیم حاتمی کیا، رخشان بنی اعتماد، مسعود کیمیایی و… رفتم.

محمود گبرلو در یک نشست خبری راجع به برنامه «شب های شفاهی» صحبت کرد و از «هفت» با اجرای افخمی گفت که باعث تخریب سینمای کشور عزیزمان ایران شد.

این منتقد اظهار کرد: خوشحالم در زمانی که من بودم همه جریان ها آرام شدند ولی «هفت» بعد از من و در دوره افخمی دوباره تنش ایجاد کرد و همه چیز را تخریب کرد.

وی با اشاره به تعاملی که در «هفت» با سینماگران داشت، یادآور شد: زمانیکه من در خبرگزاری فارس بودم سینماگری بود که سال ها رابطه ام با او قطع بود ولی جهت برنامه «هفت» سراغ او رفتم و گفتم من گبرلوی دیگری هستم.

گبرلو با اشاره به این برنامه یادآور شد: «شب های شفاهی» راجع به رونق صنعت سینماست و توجه به فرهنگ بومی و ملی در راس کار ما قرار می گیرد و من خیلی مایل نیستم به عنوان سینما جهت سینما بپردازم.

«هفت» در دوره افخمی همه چیز را تخریب کرد! / محمود گبرلو

وی اضافه کرد: ما جمعیت زیادی از اهل سینما داریم که خلاق هستند ولی زمینه کار برایشان فراهم نیست و در این سال ها حرکت رو به رشدی جهت آنها نبوده هست. در «شب های شفاهی» تصمیم گرفتیم به مطالبه گری مردم، مسئولان و بازیگران و صورت های معروف سینما بپردازیم. آنچه که در وهله اول جهت ما مهم است رونق صنعت سینماست. بسیاری در عرصه سینما حرف زده اند ولی در عمل چیزی راجع به صنعت سینما ندیده ایم. مسئولان چون وابسته میزهای خود هستند ما شاهد رونق صنعت نیستیم بلکه شاهد عوامل بدون کار هستیم. روز به روز سینماگران جوانی وارد سینما می شوند ولی چون نقص های جدی در پخش و تولید وجود داد نمی توانند کار کنند.

فکر می کنم بعد از سیدمحمد بهشتی و محمد انوار هیچ مدیری موفق عمل نکرده استگبرلو با بیان اینکه حلقه بین سینماگران و مسئولان و منتقدان و روزنامه نگاران دچار پراکندگی شده است هست، تصریح کرد: ما یک انتقاد جدی به مسئولان سینمایی همه دوره ها داریم و فکر می کنم بعد از سیدمحمد بهشتی و محمد انوار هیچ مدیری موفق عمل نکرده هست. سینمای کشور عزیزمان ایران به مرور وقت دچار افت شد و اکنون می بینیم که با شکست جدی مواجه هست. اکثریت اهالی سینما دچار تنگدستی و فقر در امکانات و حتی فکر و اندیشه شده است اند.

محمود گبرلو در یک نشست خبری راجع به برنامه «شب های شفاهی» صحبت کرد و از «هفت» با اجرای افخمی گفت که باعث تخریب سینمای کشور عزیزمان ایران شد.

وی با اشاره به رویکرد این برنامه تصریح کرد: «شب های شفاهی» قرار است به فرهنگ بومی و ملی زیاد توجه کند لیکن یکی از نقص ها در سینمای کشور عزیزمان ایران این است که به فرهنگ بومی کمتر توجه می شود. مردم زمانی جذب سینما می شوند که خود را در این سینما ببینند درحالیکه فیلم های ما آثار آپارتمانی شده است است و به همین علت در شهرستان ها از آنها استقبال نمی شود.

گبرلو اضافه کرد: ما به نیازها و خواسته های فیلمسازان ایرانی توجه داریم و زمینه ای را فراهم می کنیم تا مطالبات بیان و مسئولان سینمایی با سینماگران رو به رو شوند. البته اگر مسئولی در برنامه حضور یابد حتما فیلمسازی برابر او خواهد بود که چالش کند نه اینکه فقط آن مسئول آمار و ارقام ارایه کند.

«هفت» در دوره افخمی همه چیز را تخریب کرد! / محمود گبرلو

متاسفانه بهروز افخمی از طریق رویکردی که از طرف سیاستگذاران پشت پرده اعمال شد به سینمای کشور عزیزمان ایران ضربه زداین مجری تلویزیون راجع به رویکردش نسبت به سینما در این برنامه از «هفت» مثال زد و گفت: یک برنامه تلویزیونی زمانی موفق است که نظرهای شخصی خود را کنار بگذارد و من اعتقاد دارم به عنوان مجری نباید نظر شخصی خود را در برنامه اعمال کنم. متاسفانه بهروز افخمی از طریق رویکردی که از طرف سیاستگذاران پشت پرده اعمال شد به سینمای کشور عزیزمان ایران ضربه زد. من رویکرد افخمی را به هیچ وجه در این برنامه دنبال نمی کنم و او را در برنامه به مناظره دعوت می کنم.

گبرلو اضافه کرد: جریان سینمایی این تفکر هم زیاد با حمایت های دولتی و نهادی فیلم می سازد و می بینیم که این فیلم ها شکست می خورند.

انجمن باید افراد را اوج می کشید و سواد و دانش آنها را ارتقا می داد تا اینگونه نمی شد که امروز هرکسی خود را منتقد بداندگبرلو در بخش دیگری از سخنانش راجع به حضور منتقدان در «هفت» نیز یادآور شد: من نزدیک به ۴۰ منتقد به برنامه آوردم و بعد به این نتیجه رسیدم که منتقدان نیاز به ارتقای دانش دارند. فکر می کنم انجمن منتقدان در این سال ها خاصیت و فعالیت رسمی نداشت جز مراسم هایی که شبیه شو بود. انجمن باید افراد را اوج می کشید و سواد و دانش آنها را ارتقا می داد تا اینگونه نمی شد که امروز هرکسی خود را منتقد بداند.

وی ادامه داد: در این برنامه هم تلاش می کنم از کارشناسان حوزه های متفاوت استفاده کنم؛ کسانی که تحلیلی صحبت می کنند و ممکن است یک استاد دانشگاه، روانشناس و یا جامعه شناس باشند.

مجری اسبق «هفت» با اشاره به سیاست های صداوسیما در این برنامه عنوان کرد: هر برنامه ای در تلویزیون باید تابع سیاست های صداوسیما باشد و حتی هنگامی که این سیاست ها با تفکر ما سازگار نباشد ما جهت حضور مهمان و آیتم ها و مباحث باید تابع سیاست های مدیران باشیم و در عین حال من به دنبال تعامل نیز هستم و تلاش می کنم که همفکری داشته باشم. در برنامه «هفت» هم چنین کاری انجام شد و جهت حضور مهمانان در برنامه تلاش کردم و دیدیم که مهمانانی از جریان های متفاوت در برنامه حضور یافتند.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش راجع به نگاه مسئولان به فیلم های اجتماعی اظهار کرد: اجازه دهیم فیلمسازان آثار خود را بسازند و معترض نشویم که آیا فلانی فیلم (مورد پسند) مرا نمی سازد. به زعم بسیاری از مسئولان فیلم اجتماعی تلخ و بد است درحالیکه از همین فیلم ها استقبال می شود و اینها نشان می دهد که آن مسئول از جامعه خود خبر ندارد.

گبرلو اضافه کرد: عده ای ناخودآگاه مایلند سینما را همچنان سینمای قبل از انقلاب بدانند درحالیکه سینما دچار تحول شده است است.

وی در آخر این نشست خبری بیان کرد: «شب های شفاهی» اسمی است که صالح علا جهت برنامه جدیدم گزینش کرد و از آنجایی که ما در همه حوزه ها بحث می کنیم خودم به این نتیجه رسیدم که از اسمی بهره بگیریم که صرفا عناوین سینمایی نداشته باشد چراکه این مجله فرهنگی و هنری همانطور که گفته شد به مباحث دیگر نیز می پردازد.

واژه های کلیدی: سینما | شفاهی | برنامه | سینمای | مسئولان | سینمایی | سینماگران | بهروز افخمی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog